DSC_5251
DSC_5397
DSC_6850

Napawanie

Napawanie jest jedną z metod spawalniczych, która polega na pokrywaniu metalowych przedmiotów powłoką materiału na nadtopioną powierzchnię podłoża. Pomaga ono naprawić ubytek w tworzywie albo uzyskać jego nowe cechy.

Pompax wykorzystuje metodę napawania do regeneracji oraz konserwacji urządzeń i systemów pompowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o technice jaką jest napawanie?

Napawanie jest to nakładanie materiału dodatkowego na powierzchnię roztopionego podłoża. W wyniku tego procesu tworzy się napoina, która składa się z pierwotnego materiału i spoiny. Istnieją dwie metody napawania: gazowa oraz elektryczna.

Podczas tego procesu wykorzystuje się także materiał dodatkowy, którym może być taśma, pręt, drut albo proszek. Warstwa napoiny wynosi zazwyczaj od 0,05 mm do 100 mm.

Jeśli posiadasz element w układzie pompowym, pompie, który uległ drobnym zniszczeniom, ale nie chcesz się go pozbywać i jednocześnie wiesz, że można go naprawić, możesz poddać go regeneracji dzięki napawaniu.
Podczas procesu można zastosować stopy, które mają podobne właściwości do naprawianego (uszkodzonego) przedmiotu, jak również stopów twardszym. Dzięki temu element będzie jeszcze wytrzymalszy po regeneracji.

Oczywiście taka naprawa nie zawsze jest opłacalna, a często nawet nie jest w ogóle możliwa. W takim wypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup zamiennika.

W celu sprawdzenia czy ta metoda będzie właściwa do regeneracji / naprawy Twojego urządzenia, skontaktuj się ze specjalistami z serwisu Pompax.