Skanowanie 3D

Niezwykła dokładność pomiarówInżynieria

Reverse Engineering
pompaxik 6
pompaxik 8
popmaxik 1
popmaxik 2
popmaxik 4
popmaxik 5

Skanowanie 3DInżynieria odwrotna

Zastosowanie skanerów 3D w inżynierii odwrotnej:

Inżynieria odwrotna zwana również wsteczną lub programowaniem zwrotnym (ang. reverse engineering) to zespół procesów stosowanych w wielu sektorach przemysłu już od lat.

Model 3D w inżynierii odwrotnej:

Inżynieria odwrotna to technika, która wykorzystuje model 3D, uzyskany w wyniku skanowania danego przedmiotu do jego analizy.
Skanowanie odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, pozwalającego na wykrycie nawet najdrobniejszych mankamentów oryginału. Ten sprzęt to oczywiście niezastąpiony w inżynierii odwrotnej skaner 3D.

Dane pomiarowe:

Rejestrowanie danych pomiarowych, do których ma powstać dokumentacja może odbywać się ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi czy urządzeń pomiarowych. Jest to jednak metoda znacznie mniej precyzyjna, poza tym bywa nieskuteczna przy skomplikowanych kształtach geometrycznych, a także i czasochłonna.
Odtworzenie geometrii powierzchni zostaje wykonane za pomocą profesjonalnych i zaawansowanych programów po zaimportowaniu wyników uzyskanych ze skanowania 3D.

Proces obróbki skanów 3D:

Nie jest to proces automatyczny, zazwyczaj ich opracowaniem zajmują się wyspecjalizowani eksperci czyli specjaliści ds. Inżynierii Odwrotnej.
Skanowanie 3D polega na precyzyjnym odwzorowaniu poszczególnych obiektów. Do skanowania skomplikowanych wzorów takich jak zagłębienia czy uwypuklenia, widocznych na teksturze obiektu.

W serwisie Pompax wykonujemy następujące usługi:

Skanowanie 3D detali
Kontrola jakości
Miernictwo
Inżynierii odwrotna
Tworzenie dokumentacji technicznej 2D
Tworzenie modeli 3D
Centrum Serwisowe Pompax

Wysoka jakość

W stacjonarnym i mobilnym serwisie układów pompowych działamy na najbardziej sprawdzonych i nowoczesnych urządzeniach oraz stacjach diagnostycznych. Realizując nasze usługi z najwyższą starannością.
Jakość98%
Efektywność energetyczna92%
Terminowość100%
https://pompax.pl/wp-content/uploads/2021/12/DSC_6860-1280x1280.jpg

W Centrum Serwisowym Pompax jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i projekty

Dlatego nie zwlekaj i prześlij nam swoje wymagania, a my zajmiemy się resztą