Międzynarodowe standardy i normy

  Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - jednostka badawczo-rozwojowa Państwowej Straży Pożarnej, nadzorowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
 

CNBOP wykonuje:

  • badania wyrobów służących do ochrony przeciwpożarowej
  • aprobaty techniczne
  • certyfikację wyrobów służących do ochrony przeciwpożarowej
  • certyfikację podmiotów wykonujących usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej
  • prace badawcze w zakresie sprzętu i środków stosowanych przez jednostki straży pożarnych, a także w zakresie technicznych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

 

  VdS - Vertrauen durch Sicherheit (niemieckie stowarzyszenie firm ubezpieczeniowych) jest niezależną, międzynarodową, akredytowaną instytucją certyfikującą w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i technologii zabezpieczeń przeciw osobistemu i elektronicznemu naruszeniu mienia.
  
 

NFPA - National Fire Protection Association - code 20 NFPA 20 - Standard for the Installation of Stationary Pumps for Fire Protection - standard akceptowany i stosowany na całym świecie, akceptowany przez ANSI (American National Standards Institute).
Zadaniem NFPA jest redukcja światowego zagrożenia pożarem oraz innych czynników negatywnie wpływających na jakość życia poprzez wprowadzanie jednolitych standardów, badania oraz edukację.

   FM Global zapewnia kompleksowe ubezpieczenie mienia przemysłowego i publicznego, rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem, przełomowe badania zapobiegające utracie majątku oraz profesjonalną obsługę roszczeń.
  
   UL to niezależna organizacja certyfikująca i badająca urządzenia, oraz wyznaczająca standardy w zakresie bezpieczeństwa.
  
 

LPC - Loss Prevention Council (wcześniej znany jako FOC – Fire Officers Committee)

Loss Prevention Certification Board (LPCB) jest wiodącą międzynarodową jednostką certyfikującą w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Zatwierdzenia LPCB są uznawane przez rządy i organy regulacyjne na całym świecie, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Europy.

  

 

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń na infolinię
+48 65 529 99 16
Napisz do nas

Pompax Sp. z o.o.
Kłoda ul. Przemysłowa 7a
64-130 Rydzyna

Tel +48 65 529 99 16
Fax +48 65 529 99 61