Mobilne Pomiary

MOBILNA PRZYCZEPA POMIAROWA DO PRZEPROWADZANIA AUDYTÓW INSTALACJI POMPOWYCH

Przyczepa pomiarowa spełnia funkcję narzędzia do rejestracji parametrów pracy i optymalizacji zużycia energii w przepompowniach ścieków i wody oraz w zestawach hydroforowych.

Co można mierzyć?

Przy użyciu przyczepy pomiarowej Grundfos można przeprowadzać audyty energetyczne niezależnie od istniejącego zaplecza sprzętowego i sterowania. Przyczepa wyposażona jest w kilka przetwornic częstotliwości i zaawansowany inteligentny sterownik. Pomiary przeprowadzane są do mocy silnika 30 kW, dla jednej lub dwóch pomp. System monitoringu współpracujący ze sterownikiem zainstalowanym wewnątrz przyczepy, rejestruje wszystkie niezbędne parametry takie, jak przepływ, zużycie energii, energię właściwą, prądy itp.

Jak dokonujemy pomiaru?

Serwis Pompax ustawia przyczepę w odległości maksymalnie 30 metrów od mierzonej instalacji. Następnie zostają podłączone kable zasilające pompy z mierzonego urządzenia do przyczepy oraz zasilanie sieciowe. Sterownik  przejmuje proces sterowania oraz rejestruje wszystkie parametry pracy pompy online. Operator obiektu otrzymuje dostęp do wszystkich danych przez przeglądarkę internetową. Wszystkie wpisy mogą być wyświetlone zarówno na urządzeniu przenośnym takim, jak tablet np. iPad, innym komputerze lub jako wiadomość tekstowa w telefonie komórkowym.

Przepływ lub pomiar ciśnienia

Istnieją dwie metody, które stosuje się do identyfikacji przepływu. Pomiar przepływu odbywa się za pośrednictwem elektromagnetycznego miernika przepływu umieszczonego na rurociągu tłocznym. W sytuacji, gdy montaż przepływomierza jest utrudniony lub niemożliwy, można zainstalować przetwornik ciśnienia. Pomiar przepływu odbywa się za pomocą algorytmów Pompax . Czujnik wprowadzony jest do istniejącego rurociągu lub montowany jest na kolektorze tłocznym. Operację tą można wykonać podczas normalnej eksploatacji, kiedy urządzenia są w ruchu. Pomiary są dostępne po około 20 cyklach pompowania. Wszystkie dane mogą być rozpatrywane bezpośrednio przez Pompax. We wszystkich przypadkach, zlecający audyt energetyczny instalacji pompowej otrzymuje obliczoną wydajność energetyczną każdej pompy. Pracownik wykonujący pomiar może również udzielić porady dotyczącej optymalnego ustawienia z użyciem przetwornic częstotliwości lub zaproponować uzasadnioną ekonomicznie wymianę pompy. Konsultant ma możliwość oceny wyników z przyczepy pomiarowej bazując na pozyskanej wiedzy i doświadczeniu. Na tej podstawie jest w stanie zaproponować spójne i optymalne finansowo rozwiązanie pompowe dla całego systemu.

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń na infolinię
+48 65 529 99 16
Napisz do nas

Pompax Sp. z o.o.
Kłoda ul. Przemysłowa 7a
64-130 Rydzyna

Tel +48 65 529 99 16
Fax +48 65 529 99 61